Про стан вірусного захворювання на кір у Борівському районі

кірПо даному питанню на апаратній нараді районної державної адміністрації 16 січня поточного року інформували  головний лікар комунального закладу охорони здоров’я Борівської районної ради «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Павленко Наталія Олексіївна та головний лікар Борівської центральної районної лікарні Борівської районної ради Віннікова Любов Григорівна.

Наталія Олексіївна повідомила присутнім, що на протязі 2017 року та січня 2018 року в Борівському районі захворювань на кір не зареєстровано. Згідно з календарем щеплень, в 12 місяців, від народження, проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Любов Григорівна повідомила, що 15 січня 2018 року було проведено медичний огляд дітей і захворювання кору не виявлено в районі. Разом з тим виступаючі зазначили, що кір – це гостре високо контагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік у вигляді плям Філатова-Копліка.

Кір належить до числа інфекцій з дуже легким крапельним механізмом передачі і масовою сприйнятливістю, тому рівень захворюваності знаходиться у прямій залежності від кількості неімунних (не щеплених) осіб. Оскільки єдиним дієвим засобом профілактики кору є щеплення, державою гарантовано право кожної дитини на захист від кору шляхом проведення вакцинації. Вакцина для проведення вакцинації дітей є в наявності у лікувально-профілактичних закладах.

За матеріаплами офіційного веб-сайту Борівської райдержадміністрації 

Додаткова інформація