Голова Борівської районної ради Олена Клименко взяла участь у Форумі Ініціатив інфраструктурної програми для України «Будуємо майбутнє разом»

EZ GIZ_vykonavets1Сьогодні, 15 листопада 2017 року, у Харкові відбувся Форум Ініціатив інфраструктурної програми для України «Будуємо майбутнє разом», на якому представники місцевих органів влади та громадських та неурядових організацій Харківщини разом із представниками німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH презентували практичні результати спільних проектів у сфері інтеграції внутрішньо переміщених осіб та зміцнення спроможностей приймаючих їх громад. Крім того, учасники Форуму висловили своє бачення реалізації таких проектів до 2019 року.

Як зазначила директор GIZ Україна Сабіне Мюллер, майже три роки тому Уряд Німеччини вповноважив GIZ  надавати підтримку Україні на проведення різних заходів та впровадженя проектів. І зараз настав час, щоб надати інформацію про те, що було вже зроблено для людей, для громад, для Уряду України та муніципалітету. 

Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна у свою чергу передала від імені голови Харківської обласної ради Сергія Чернова слова вдячності німецькому Уряду, за ту  допомогу, що надається Харківщині. Також вона виказала надію на подальшу плідну співпрацю області з  німецькою федеральною компанією GIZ:   «Я думаю, що проекти, які вже впроваджені, дадуть старт новим проектам. І ми продовжимо цю роботу і надалі. Сподіваюся, що наша співпраця продовжиться і після 2019 року, до якого діє Меморандум».GIZ 2017

Відносини між Харківською областю і проектом GIZ закріплені Меморандумом, який був підписаний 1 листопада 2016 року. На перший погляд це короткий термін - один рік. Але за цей час зроблено дуже багато: допомогу отримали сільські амбулаторії, дитячі дошкільні заклади, сільські школи, серед яких і  Підлиманська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - філія Окружного опорного закладу «Борівська загальноосвітня школа І-ІІIступенів № 1 Борівської районної ради Харківської області імені Героя Радянського Союзу В.С.Колісника». Завдяки програмі «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» німецької федеральної компанії GIZ було проведено капітальний ремонт даху (1300 кв.м.), встановлено 70 кв.м. нових зовнішніх та внутрішніх дверей, придбано 213 одиниць меблів, а також облаштовано футбольне поле розміром 44х27 метрів, включно зі штучним покриттям, парканом та освітленням. 

Як відмітили учасники Форуму, результати проектів, спрямованих на вимушених переселенців та приймаючі їх громади, дозволили за останні два роки значно поліпшити ситуацію для соціально вразливих груп.

З використанням матеріалів офіційного веб-сайту Харківської обласної ради.

Додаткова інформація