Координаційний центр з надання правової допомоги інформує

безоплатна правова допомога6765 звернень із земельних питань, 747 виїздів працівників місцевих центрів у віддалені населені пункти, навчальні програми й тренінги для працівників системи БПД та фахівців, які здійснюють свою діяльність у сфері земельних відносин*.

Такі перші підсумки діяльності системи безоплатної правової допомоги у межах системного проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», яка розпочалася в травні.

Які питання, пов'язані з землею, найчастіше турбують людей? Це укладання, розірвання договорів оренди земельно ділянки, оформлення права власності на землю, безоплатна передача ділянок громадянам із земель державної і комунальної власності, встановлення та погодження меж земельної ділянки, право користування та усунення перешкод користування ділянкою, приватизація землі, присвоєння кадастрового номера земельної ділянки та зміна цільового призначення ділянки. Є багато запитань щодо права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови, земельного податку, відшкодування збитків за пошкодження посівів сільгоспвиробникам. Багатьох цікавлять теми ринку землі та протидії рейдерському захопленню.

Власники землі потребують додаткової поінформованості про свої права на землю та можливості їх реалізації, а також про інструменти їх захисту в правовий спосіб. Успіх реалізації земельної реформи в тому числі залежить від ефективності механізмів захисту прав громадян та їх правової спроможності у сфері земельних відносин" - зазначає в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Детальніше про те, як система БПД працює із викликами у сфері земельного законодавства, читайте у статті на нашому сайті: https://bit.ly/2G4bx0e 

Головний спеціаліст Борівського
бюро правової допомоги                                                     О.Малій
_______________
*Борівська районна рада лише розміщує на своєму сайті інформаційні оголошення та не несе відповідальності за їх зміст та достовірність.

Додаткова інформація