В Борівському районі вшанували пам'ять загиблих воїнів

29 серпня 202029 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

День пам'яті захисників України на офіційному рівні відзначається лише вдруге. Так, у 2019 році відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Датою вшанування пам’яті захисників України було обрано 29 серпня. Саме на серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу - місто Іловайськ - тривали з середини серпня.

У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України. Вже 24-25 серпня батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення ворога. 28 серпня становище наших військових стало критичним. 

29 серпня агресором було запропоновано відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Насправді «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, адже тоді загинуло чимало українських військових. Так, за офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому зеленому коридорі 366 українських воїнів загинули, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили у полон.

Голова Борівської районної ради Олена Клименко, Борівської районної державної адміністрації Андрій Беседін, заступники голови Борівської РДА Сергій Шутько та Юрій Стрельнік та Борівський районний військовий комісар Евген Борисов відвідали маму загиблого героя Олега Ковбаси та разом відвідали місце його поховання на центральному кладовищі в смт. Борова.

Також побували в селі Піски-Радьківські на могилі Василя Мухи, який загинув в січні цього року в зоні проведення антитерористичної операцій на сході України.

Герої не вмирають. Вони живі, поки ми їх пам'ятаємо!

З використанням матеріалу: http://borova-rda.kh.gov.ua/news/158/78182

Додаткова інформація