Прийнято закон про сільськогосподарську кооперацію

Про сільськогосподарську коопераціюВерховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила закон №0856 «Про сільськогосподарську кооперацію»*.

Законом передбачено створення комплексної та зручної у користуванні законодавчої основи для сільськогосподарської кооперації, а також усунення існуючих на сьогодні колізій між різними законодавчими актами з цього питання.

Законом передбачається відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу право самостійно обирати види діяльності.

Документом спрощується ведення господарської діяльності кооперативу, полегшується ведення бухгалтерії через приведення її термінології до міжнародних норм, а неприбуткові кооперативи легко зможуть отримувати статус неприбутковості, із чим раніше були проблеми.

Відповідно до закону сільгоспкооперативи мають право:

- купувати с/г продукцію своїх членів за вигідною ціною, встановленою ними самими, що раніше заборонялось;

- формувати великі товарні партії та реалізовувати їх, в тому числі експортувати за кордон;

- переробляти с/г продукцію, формуючи додаткову вартість та продавати готові товари;

- виплачувати учасникам кооперативу отриманий від реалізації продукції прибуток пропорційно кількості зданої ними продукції;

- залучати інвестиції від бізнесу, оскільки членами кооперативу тепер зможуть бути не лише фізичні, а й юридичні особи.

Головний спеціаліст Борівського бюро
правової допомоги                                                               О.Малій
_____________________
*Борівська районна рада лише розміщує на своєму сайті інформаційні оголошення та не несе відповідальності за їх зміст та достовірність.

Додаткова інформація