Інформація для абонентів Борівского КПТМ, які проживають в багатоквартирних житлових будинках, обладнаних комерційними приладами обліку теплової енергії (лічильниками)

information items_435510З введенням в дію Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», на теплопостачальні підприємства, в тому числі і Борівське комунальне підприємство теплових мереж, покладено зобов’язання по встановленню, обслуговуванню та заміні вузлів комерційного обліку.

Визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, також покладено на теплопостачальні підприємства, які для цього повинні використовувати «Методику визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання», затверджену наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05 червня 2018 року № 129

Борівське комунальне підприємство теплових мереж, застосовуючи вище вказану методику, розрахувало внески за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку по двадцяти двох багатоквартирних житлових будинках смт. Борова, які на теперішній час вже обладнані комерційними приладами обліку теплової. Заява щодо встановлення розміру внесків за обслуговування та заміну вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії, разом з розрахунками сум внесків, подана Борівським КПТМ на розгляд та затвердження місцевим органам самоврядування.

Вихідні дані, що використовувались для розрахунків внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії

1. Вартість 1 люд./години роботи слюсаря 52,29 грн.

2. ЄСВ -22% на заробітну плату - 11,50 грн. на 1 люд./годину.

3. Вартість теплових лічильників типу SUPERCAL D40, D50, взята для розрахунків на рівні цін ТОВ «СЕЛСИН» станом на 21.05.2020 р. (копія рахунку №481 від 21.05.2020 р.) по кожному будинку індивідуально, відповідно до проєктної документації. Оскільки на теперішній час, на теплові лічильники типу SONOMETER, комерційні пропозиції на ринку України відсутні в зв’язку з закінченням терміну дії сертифікату в Україні (Копія листа ТОВ з ІІ "Данфос ТОВ") , для розрахунків взято вартість теплових лічильників типу ULTRAHEAT станом 21.05.2020 р. (копія рахунку №481 від 21.05.2020 р.)

4. Вартість запірної арматури манометрів , фітингу, та інших матеріалів, необхідних для функціонування теплових лічильників типу ULTRAHEAT, та SUPERCAL D40, D50, взята для розрахунку на рівні цін комерційної пропозиції №21/05-1 від 21.05.2020 р. ТОВ "Санторин-ДК" (за виключенням ПДВ), по кожному будинку індивідуально, відповідно до проєктної документації.

5. Вартість повірки лічильника типу SONOMETER, SUPERCAL D50 враховано на рівні D40 -2250,00 грн. та D50 - 2520,00 відповідно за одиницю.

6. Вартість заміни батареї враховано на рівні 800,00 грн. на 1 лічильник при повірці 1 раз на 4 роки.

7. Витрати на послуги з ремонту лічильника під час повірки враховано на рівні 10% вартості самого лічильника.

8. Доставка лічильника на повірку і з повірки врахована на рівні 75*2=150 грн. (Тарифи Нової пошти).

9. Змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати враховані на рівні 6,7% у відношенні до прямих витрат (фактичний відсоток за 2019 р. по Борівському КПТМ) .

10. Адміністративні витрати враховані на рівні 8,6%. до собівартості послуг, які склались по підприємству фактично за 2019 р. (до 15% обумовлено методикою).

Внески на обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії

Відповідно до методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05 червня 2018 року № 129, надалі по тексту «Методика», до складу внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку включаються наступні прямі витрати: витрати на плановий огляд, періодичну повірку (в т.ч. монтаж, демонтаж, транспортування), ремонт вузлів комерційного обліку та ін.

До складу прямих витрат на обслуговування теплових лічильників Борівським КПТМ враховано наступні витрати:

Витрати на повірку та ремонт за необхідності

1. Вартість самої повірки складає від 2250 грн. до 2520 грн. в залежності від моделі встановленого на будинку приладу обліку.

2. Заміна батареї вартістю 800 грн.

3. Витрати на ремонт приладу обліку враховані на рівні 10% від вартості самого приладу обліку, тобто складають від 1050,46 грн. до 1507,82 грн. за одиницю.

4. Доставка лічильника на повірку і з повірки врахована на рівні 150 грн. за одиницю.

Разом витрати на повірку та ремонт одного приладу обліку, які проводяться один раз на 4 роки, складатимуть від 4250,48 грн. до 4707,84 грн., в залежності від моделі вузла комерційного обліку. Оскільки методикою обумовлено розрахунок внесків за обслуговування вузла комерційного обліку терміном на 1 рік. , підприємство включає до розрахунків лише четверту частину вказаних вище витрат, тобто до розрахунків враховано витрати на повірку та ремонт одного приладу обліку в сумі від 1190,20 грн. до 1176,96 грн. залежності від моделі вузла комерційного обліку.

Заробітна плата та ЄСВ в прямих витратах

1. Обслуговування -2 слюсаря 4 розряду.

2. Проведення періодичних техоглядів з метою виявлення механічних ушкоджень, наявності та цілісності 2 рази на рік (2 слюсаря) 0,25*2чол.*2 рази =1 люд/год. на рік.

3. Проведення техобслуговування, регулювання обладнання, усунення засмічень. Один раз на рік 0,5 год. *2 чол.=1 люд/год.

Разом – 2 люд./год. на рік.

Заробітна плата в прямих витратах – 2 люд/год.*52,29 грн.=104,58 грн. на рік.

ЕСВ 22%: 104,58 грн. *22% = 23,01 грн.

Змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.

Загальновиробничі витрати в розрахунках складуть 6,7% від суми прямих витрат на обслуговування вузла комерційного обліку.

Адміністративні витрати

Методикою передбачено можливість включення адміністративних витрат до повної планової собівартості на рівні 15%. По факту 2019 року відсоток адміністративних витрат по підприємству склав 8,6 % виробничої собівартості (прямі витрати+загальновиробничі витрати). При виконанні розрахунків застосовано 8,6%.

Планований прибуток

Плановий прибуток обумовлюється методикою на рівні до 3% від повної планової собівартості.

Суми внесків на обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії викладено в зведеній таблиці розміру внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії (сторінка2 розрахунків). Відповідно до методики, суми внесків розраховуються для кожного будинку окремо і залежить від моделі вузла комерційного обліку теплової енергії, та кількості приміщень (квартир) в будинку.

Нарахування та оплата внесків на обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії здійснюється щоквартально на протязі року, по кожному приміщенню (квартирі) окремо.

Внески на заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії

Суть внесків на заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії в першу чергу визначається методикою, як інструмент формування і підтримання в наявності на підприємстві резервного ( обмінного фонду) як самих вузлів комерційного обліку теплової енергії, так і запірної арматури, манометрів, фітингу, та інших матеріалів, необхідних для функціонування теплових лічильників. Сплата таких внесків, згідно методики, розстрочується на п’ять років, або інший термін за згодою сторін.

Прямі матеріальні витрати

Прямі втрати на придбання обмінного фонду вузлів комерційного обліку теплової енергії, та матеріалів, необхідних для їх функціонування визначаються методикою в розмірі 15% їх вартості. Отже до розрахунку внесків на заміну лічильників Борівське КПТМ враховувало:

1. Витрати на створення обмінного фонду лічильників типу ULTRAHEAT, та SUPERCAL D40-D50 – 15% їх вартості – від 1575,69 грн до 2261,74 грн. на будинок в залежності від моделі вузла комерційного обліку.

2. Витрати на створення обмінного фонду запорної арматури, фітингу, фільтрів та ін. матеріалів, необхідних для функціонування лічильників типу ULTRAHEAT , SONOMETER, та SUPERCAL D40-D50 – 15% від вартості матеріалів, встановлених   проектною документацією на кожний окремо взятий лічильник. 15% вартості розраховується по кожному будинку окремо і складає від 600,02 грн. до 1085,38 грн.

Заробітна плата в прямих витратах

1. Демонтаж лічильника Д40,Д50 -2 слюсаря 4 розряду одноразово 0,5*2 чол. =1 люд/год.

2. Монтаж лічильника Д40,Д50 -2 слюсаря 4 розряду одноразово 0,5*2 чол. =1 люд/год.

Заробітна плата в прямих витратах – 2люд/год.*52,29 грн.= 104,58 грн. на рік.

ЕСВ 22%: 104,58 грн. *22% = 23,01 грн.

Змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати

Загальновиробничі витрати в розрахунках складуть 6,7% від суми прямих витрат на обслуговування вузла комерційного обліку. Цей відсоток фактично склався по Борівському КПТМ за 2019 р.

Адміністративні витрати

Методикою передбачено можливість включення адміністративних витрат до повної планової собівартості на рівні 15%. По факту 2019 року відсоток адміністративних витрат по підприємству склав 8,6 % виробничої собівартості (прямі витрати+загальновиробничі витрати). При виконанні розрахунків застосовано 8,6%.

Планований прибуток

Плановий прибуток обумовлюється методикою на рівні до 3% від повної планової собівартості.

Суми внесків на заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії викладено в зведеній таблиці розміру внесків на заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії (сторінка 3 розрахунків). Відповідно до методики, суми внесків розраховуються для кожного будинку окремо і залежить від моделі вузла комерційного обліку теплової енергії, переліку матеріалів необхідних для функціонування лічильника, які обумовлено проектом, та кількості приміщень (квартир) в будинку.

Нарахування та оплата внесків на заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії здійснюється щоквартально на протязі п’яти років, по кожному приміщенню (квартирі) окремо, незалежно від факту заміни вузла комерційного обліку теплової енергії .

Зауваження і пропозиції щодо внесків за обслуговування та заміну вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії приймаються:

- виконавцем послуги – Борівським комунальним підприємством теплових мереж за адресом: 63801, Харківська обл., Борівський р-н., смт Борова, вул. Поштова, буд. 3;

- органом, уповноваженому встановлювати тарифи – Борівською районною радою за адресом: 63801, Харківська обл., Борівський р-н., смт Борова, вул. Центральна, буд. 1. 

Директор Борівського КПТМ                          Омельченко А.Д.

зведена табл.1 (КПТМ)

зведена табл.2 (КПТМ)

заява 1 (КПТМ)

заява 2 (КПТМ)

заява 3 (КПТМ)

_____________________
*Борівська районна рада лише розміщує на своєму сайті інформаційні оголошення та не несе відповідальності за їх зміст та достовірність.

Додаткова інформація