Всесвітній день донора крові – свято милосердя, чуйності й любові

день донора кровіШановні жителі Борівщини!

Сьогодні, 14 червня, відзначається Всесвітній день донора крові – міжнародний день, започаткований у травні 2005 року в ході 58-ої сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров'я.

14 червня 1868 року народився австрійський імунолог Карл Ландштейнер, який у 1930 році був нагороджений Нобелевською премією за відкриття груп крові, що дозволило зробити переливання крові звичайною медичною процедурою.

День 14 червня був спільно обраний ВООЗ, Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством переливання крові і Міжнародною федерацією донорів крові як Всесвітній день донора крові. Це день світової шани і вдячності людям, які, добровільно і безкоштовно здаючи кров, рятують мільйони життів.

Щосекунди у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові, адже, незважаючи на сучасні технології, замінника людської крові й досі не винайдено.

Стати донором – це виняткова можливість подарувати свою кров незнайомій людині, яка потребує допомоги. Донорська кров потрібна людям, які мають онкологічні захворювання і залишаються живими завдяки донорам. Вона також може бути використана при операціях, пологах, кровотечах, тяжких травмах, опіках. Штучної альтернативи продуктам крові не існує. Кров однієї людини може врятувати життя 5-4 пацієнтам.

З кожним роком українці все активніше починають здавати кров. Мешканці району також активно долучаються до цієї благородної та почесної справи.

 Шановні донори!

Велика вдячність вам за те, що ви даруєте людям надію на порятунок, бо життя людини - найвища цінність, а порятунок його - найвища честь для тих, хто долучається до цього. Бажаємо вам добра, благополуччя і миру, будьте завжди здорові та горді за те, що подарували життя іншій людині.

З повагою, голова районної ради                               Олена КЛИМЕНКО

Додаткова інформація