Інформація Борівського районного сектору ГУ ДСНС України у Харківській області

мнсПро організацію роботи з профілактики пожеж, запобігання загибелі людей на них та навчання населення правилам пожежної безпеки у побуті і на виробництві

З початку 2019 року, станом на 30.01.2019року, в Борівському районі виникло та зареєстровано 3 пожежі. В наслідок пожеж загинула 1 особа.

За результатами виниклих пожеж населенню району було нанесено прямих матеріальних збитків на суму 215 768 гривень, та побічних на суму 326 404 грн. Особливу стурбованість викликають пожежі які виникають на території приватних домоволодінь. Це пов’язано з тим що порушують правила користування з електро приборами, не правильне влаштування печей на твердому паливі, не поновляються глиною димоходи та інші порушення правил пожежної безпеки.

Тому, з метою попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них співробітниками Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області та 60-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області з початку 2019 року було організовано роботу з профілактики виникнення пожеж та запобігання загибелі людей на них, шляхом подвірного обходу громадян проведено навчання «Правилам пожежної безпеки в Україні» в 22 домоволодіннях громадян з охопленням 81 особи. За результатами перевірок направлено інформації до Борівського відділення Ізюмського відділу НП ГУ в Х/о, Борівської районної ради, Борівської РДА, відділу соціального захисту громадян Борівської РДА. Було направлено відповідну інформацію голові Борівської райдержадміністрації з пропозицією щодо створення комісії для проведення спільних рейдів по профілактиці пожеж у приватному житловому секторі та запобіганню випадків загибелі на них та травмування.

Так, у тісній співпраці з представниками органів місцевого самоврядування, закладів освіти, лікувальних закладах, управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА, представниками житлово-комунального господарства Борівської селищної ради, Борівського відділення Ізюмського відділу НП ГУ в Х/о а також з представниками ЗМІ в районі було проведено ряд попереджувальних заходів, а саме:

I. Сумісно з працівниками сільських рад:

- Постійно проводяться збори громадян, на яких обговорюються питання про недопущення порушень правил експлуатації електронагрівальних та газових приладів в побуті, приладів опалення а також дії громадян в разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Особлива увага приділяється запобіганню виникнення пожеж в місцях відпочинку;

- Встановлено та оновлено куточки наочної протипожежної агітації;

- Організовано та проводяться навчання правилам пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності мешканців приватних будинків, де мешкають багатодітні родини та громадяни, що зловживають спиртними напоями. Ці навчання проведені комісією в складі працівників селищної та сільських рад, співробітників РС ГУ ДСНС України у Харківській області, особового складу 60-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області, дільничних інспекторів Борівського відділення Ізюмського відділу НП ГУ в Харківській області, відповідальної особи комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство» Борівської селищної ради та інженера з охорони праці управління праці та соціального захисту населення Борівського району;

- Проведено навчання населення правилам пожежної безпеки у побуті з врученням пам'яток-паспортів;

- Інспекторським складом Борівського РС постійно проводяться бесіди в трудових колективах підприємств району.

- З початком осінньо-зимового періоду 2018-2019 року особливу увагу приділяється додержання правил пожежної безпеки в приватних домоволодіннях, обережне поводження на льоду.

ІІ. Сумісно з засобами масової інформації:

- Надано до друку 1 статтю на протипожежну тематику та запобігання виникнення випадків травматизму іншого характеру в районній газеті «Трудова Слава»;

- Проведено 43 радіо бесід по об’єктовому радіо ( Борівський   автовокзал).

III. Сумісно з закладами освіти Борівського району:

З початку 2019 року інспекторським складом було проведено 1 виступ в школах і 1 виступ в дошкільних закладах Борівського району   на протипожежну та техногенну тематику. Інспекторським складом Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області береться безпосередня участь в заходах, які проводять заклади освіти під час проведення тижнів безпеки життєдіяльності. Постійно планується та приймається участь у проведенні виступів на загальношкільних батьківських зборах щодо проведення бесід по профілактиці дитячого травматизму в побуті. Береться активна участь у проведені відкритих уроків в ЗОШ та ДНЗ району на протипожежну тематику та дотримання правил поведінки у побуті.

Співробітниками Борівського територіального центру по соціальному обслуговуванню пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян постійно проводиться робота по роз'яснюванню вимог правил пожежної безпеки у побуті, а також протипожежний інструктаж під особистий підпис в спеціально заведених журналах.

IV. Представниками комунального підприємства житлово-комунального господарства Борівської селищної ради постійно проводяться бесіди з мешканцями багатоповерхових житлових будинків на різну протипожежну тематику, дотримання правил безпечної поведінки в побуті та на виробництві, тощо.

V. Представниками лікувальних закладів Борівського району постійно проводяться профілактичні бесіди під розпис у журналі інструктажів з хворими на різну протипожежну тематику та запобігання невиробничого травматизму у побути та на виробництві, евакуації з лікувальних закладів в разі виникнення надзвичайної ситуації, безпечної поведінки в побуті на виробництві, тощо.

Т.в.о. начальника                      
полковник служби цивільного захисту                                             О.Д.Воронін

Додаткова інформація