Голова Борівської районної ради Олена Клименко взяла участь у загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області

650x480-toHeight-100-images djmediatools_img_0354.jpg.4Вчора, 14 червня 2018 року, у селищі Рогань Харківського району відбулись загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, в яких взяла участь голова Борівської районної ради Олена Клименко.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував вагомі питання, що були розглянуті під час заходу.

«Важливо, що є можливість обмінятись думками та практиками зі своїми колегами. Тому кожних два місяці ми проводимо загальні засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області з тим, щоб обговорити актуальні теми, - каже Сергій Чернов. -  Порядок денний зазвичай формуємо за ініціативи представників органів місцевого самоврядування. Сьогодні розглядали чотири потужних блоки питань. Зокрема, це питання регіональної політики, проведення реформи охорони здоров’я яка стартує з 1 липня 2018 року на базовому рівні – первинній ланці медичних закладів. Також говорили про енергоефективність, як актив для залучення інвестицій. Ця тема буде актуальною ще довгий час».

Більш детально він зупинився  на темі взаємодії органів місцевого самоврядування та підрозділів Державної фіскальної служби у Харківській області.

«Їх спільне завдання - об’єднатись та наповнювати бюджети, з тим, щоб можна було адмініструвати податки, зокрема, податок на нерухоме майно. Адже наразі, у рамках реформи децентралізації, громади отримали можливість додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів, що безумовно важко зробити без взаємодії з фіскальною службою».

Очільник обласної ради також акцентував увагу на перспективах співпраці з АТ «Укргазвидобування» з метою розвитку територіальних громад Харківської області.

«Харківщина є однією з лідуючих областей у сфері газовидобування. Тут видобувається понад 40% газу з усієї країни, - розповів Сергій Чернов . -  Тому сьогодні кожна громада області хоче рівноправних та ефективних взаємовідносин із газовидобуваючими компаніями.  З 1 січня ми отримали у цій царині додаткові можливості – 5% рентної плати вже поступають до місцевих бюджетів. За п’ять місяців ці додаткові надходження в обласний бюджет склали близько 110 млн грн., в місцеві бюджети – близько 180 млн грн. Наприкінці року очікуємо отримати близько мільярда.  Це немалий ресурс.  Тому треба навчитися його використовувати так, щоб він пішов на  проекти з відновлення інфраструктури,  відновлення доріг. Саме з цією метою ми проводимо засідання Асоціації, на яких обмінюємося досвідом».

За матеріалами офіційного веб-сайту Харківської обласної ради

Додаткова інформація