238 проектів обрано переможцями цьогорічного обласного конкурсу «Разом в майбутнє»

650x480-toHeight-100-images djmediatools_img_2222.jpg.2Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів засідання конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», до складу якого входять перший заступник голови облради Віктор Коваленко, голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, представники усіх фракцій обласної ради, фахівці виконавчого апарату. Члени Комітету підбили підсумки та визначили переможців цьогорічного конкурсу.

Цього року усіма районами та містами обласного значення на конкурс було подано 916 міні-проектів. Найбільш активними виявились громади Харківського району та міста Лозова, Балаклійського та Барвінківського районів.

Визначення переможців проводилось у декілька етапів, особлива увага приділялась показнику впливу результатів міні-проекту на громаду, сталому підходу до вирішення проблем громад, а також його життєздатності в подальшому.

За результатами оцінювання було сформовано рейтинг міні-проектів в залежності від максимальної до мінімальної суми балів. Переможцями визначено 238 міні-проектів, з яких у І категорії учасників – 233 проекти, у ІІ категорії – 5 проектів. Мінімальний прохідний бал переможця склав 68 балів.

За номінаціями проекти І категорії розподілилися наступним чином:

- «Добробут та розвиток громад» – 186 проектів;

- «Благоустрій та охорона довкілля» – 36 проектів;

- «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму» – 11 проектів.

Проекти-переможці ІІ категорії відносяться до наступних номінацій:

- «Добробут та розвиток громад» – 2 проекти;

- «Благоустрій та охорона довкілля» – 2 проекти;

- «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму» – 1 проект.

Тож загальна сума коштів, необхідних для реалізації цих міні-проектів, становить 61,9 млн. грн, з яких:

- співфінансування з обласного бюджету – 30,8 млн грн;

- обсяг фінансування з місцевих бюджетів (районних, міських, сільських, селищних рад) – 27,2 млн грн;

- кошти конкурсантів – 2,9 млн грн;

- обсяг фінансування з інших джерел – 0,9 млн грн.

Конкурсний комітет також ухвалив рішення звернутися до облдержадміністрації з проханням розглянути можливість виділення додаткового фінансування, зважаючи на велику кількість якісних та необхідних громадам проектів.

Голова обласної ради, підбиваючи підсумки засідання, зазначив, що до 11 травня переможці мають надати оригінали конкурсної документації. 7 червня, за словами Сергія Чернова, планується проведення сесії Харківської обласної ради, на якій передбачається передача субвенції у райони для реалізації проектів:

«Чимало об’єктів мають безпосереднє відношення до сфери освіти. Вкрай важливо, щоб райони мобілізувалися і змогли до 1 вересня провести ремонти та реконструкції у дитячих садках та школах, які перемогли у конкурсі та претендують на обласне співфінансування».

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua

Додаткова інформація