Об’єднані територіальні громади Харківщини отримають у власність понад 20 тис га земель сільськогосподарського призначення

650x480-toHeight-100-images djmediatools_img1681.jpg.1Урядовим розпорядженням з 1 лютого 2018 року об’єднані територіальні громади отримали у власність землі поза межами населених пунктів. Процес передачі земель розпочався по всій Україні.

Прокоментував ситуацію в Харківській області президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Про право органів місцевого самоврядування розпоряджатися землями поза межами населених пунктів говорять багато років. І ось нарешті, резонансна подія в галузі земельних відносин. Ініціатива Уряду щодо передачі земель стосується тільки ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності.

Пілотним проектом у земельному питанні в Харківській області стала Наталинська сільська об’єднана територіальна громада, яка розташована у Красноградському районі. 27 лютого громада отримала в комунальну власність земельні ділянки площею майже 800 гектарів. У квітні планується передати землі Мереф’янській міській ОТГ, Малинівській селищній ОТГ, Роганській селищній ОТГ, і це тільки початок. Загалом по Україні передано вже близько 53 тисяч 865 гектарів. Земельний податок надходитиме до місцевої громади», - зазначив Сергій Чернов.

Голова облради розповів про особливості процедури передачі земель у комунальну власність:

«За всім процесом можна стежити на веб-порталі Держгеокадастру. З 1 лютого 2018 року Уряд доручив Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру провести інвентаризацію земель. Інвентаризація здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Так, до кінця року розпоряджатися землею поза межами населених пунктів зможуть ще одинадцять громад, створених в області.

В цілому, за інформацією Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, загальна площа земель державної власності сільськогосподарського призначення на території ОТГ трохи більше 40 тисяч гектарів, з них у комунальну власність об’єднаних територіальних громад можуть передати більше половини».

Як повідомив Сергій Чернов, процедура передачі земель «розпочинається власне з моменту подання ОТГ заяви до відповідного обласного управління Держгеокадастру. Далі – реєстрація речових прав та узгодження механізму розпорядження цими землями. Ділянки можуть надаватись під садівництво, воїнам АТО або іншим категоріям населення, які не обов’язково повинні проживати саме в цій місцевості».

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua

Додаткова інформація