Профспілки підтримують медичну реформу та зазначають, що суспільний діалог з МОЗ покращився

профспілки МОЗМіністерство охорони здоров’я та Профспілка працівників охорони здоров’я України продовжують діалог у питанні реформування медичної галузі.

18 квітня 2018 року на засіданні Центральної профспілки медпрацівників обговорили аспекти трансформації охорони здоров’я, які турбують лікарську спільноту.

На порядку денному зустрічі були питання, які турбують кожного лікаря – як фахівці працюватимуть в умовах змін. Зокрема обговорювали, як здійснюватиметься оплата праці медпрацівників у новій системі охорони здоров’я, диференціація заробітку, юридичні аспекти автономізації та можливість перевищення своїх повноважень муніципалітетами при перетворенні бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. МОЗ розуміє ці побоювання, адже все нове запроваджується непросто. Головне - об’єднатися та спільними зусиллями рухатися вперед.

«Гідна оплата праці медпрацівників можлива лише за умови трансформації галузі, зміни підходів управління, адже система, яка існувала донині, довела свою неефективність. Саме тому МОЗ і розпочав системні зміни охорони здоров’я. Цього року вони торкнуться первинної ланки – згідно з новою моделлю працюватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі. У другій половині 2018 року вони зможуть відчути в тому числі збільшення оплати своєї праці. Міністерство, як і всі медпрацівники України, хотіло б, щоб все відразу змінилося. Так не буває. Реформа охорони здоров’я дуже непроста і потребує багато ресурсів та часу. Відчутними зміни у галузі стануть за 4-5 років», - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Джерело: http://moz.gov.ua

Додаткова інформація