Борівський районний сектор ГУДС України з НС у Харківській області інформує

мнсІнформація щодо організації роботи з профілактики пожеж, запобігання загибелі людей на них та навчання населення правилам пожежної безпеки у побуті і на виробництві

З початку 2018 року в Борівському районі виникло та зареєстровано 9 пожеж. В наслідок пожеж загинула 1 особа. В наслідок необережного поводження на льоду загиблих не зареєстровано.

За результатами виниклих пожеж населенню району було нанесено прямих матеріальних збитків на суму 648 тис. гривень, та побічних на суму 969 тис. грн. Особливу стурбованість викликають пожежі, які виникають на територіях приватних домоволодінь. Це пов'язано з тим, що порушують правила користування з електроприборами, не правилье влаштування печей на твердому паливі, не поновлюються глиною димоходи та інші порушення правил пожежної безпеки..

Тому, з метою попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них співробітниками Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області та 60-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області з початку 2018 року було організовано роботу з профілактики виникнення пожеж та запобігання загибелі людей на них, шляхом подвірного обходу громадян проведено навчання «Правилам пожежної безпеки в Україні» в 54 домоволодіннях громадян з охопленням 219 осіб. За результатами перевірок направлено інформації до Борівського відділення Ізюмського відділу НП ГУ в Х/о, Борівської районної ради, Борівської РДА, відділу соціального захисту громадян Борівської РДА. Було направлено відповідну інформацію голові Борівської райдержадміністрації з пропозицією щодо створення комісії для проведення спільних рейдів по профілактиці пожеж у приватному житловому секторі та запобіганню випадків загибелі на них та травмування.

Так, у тісній співпраці з представниками органів місцевого самоврядування, закладів освіти, лікувальних закладах, управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА, представниками житлово-комунального господарства Борівської селищної ради, Борівського відділення Ізюмського відділу НП ГУ в Х/о а також з представниками ЗМІ в районі було проведено ряд попереджувальних заходів, а саме:

I. Сумісно з працівниками сільських рад:

- постійно проводяться збори громадян, на яких обговорюються питання про недопущення порушень правил експлуатації електронагрівальних та газових приладів в побуті, приладів опалення, а також дії громадян в разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Особлива увага приділяється запобіганню виникнення пожеж в місцях відпочинку;

- встановлено та оновлено куточки наочної протипожежної агітації;

- організовано та проводяться навчання правилам пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності мешканців приватних будинків, де мешкають багатодітні родини та громадяни, що зловживають спиртними напоями. Ці навчання проведені комісією в складі працівників селищної та сільських рад, співробітників РС ГУ ДСНС України у Харківській області, особового складу 60-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області, дільничних інспекторів Борівського відділення Ізюмського відділу НП ГУ в Харківській області, відповідальної особи комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство» Борівської селищної ради та інженера з охорони праці управління праці та соціального захисту населення Борівського району;

- проведено навчання населення правилам пожежної безпеки у побуті з врученням пам'яток-паспортів;

- інспекторським складом Борівського РС постійно проводяться бесіди в трудових колективах підприємств району.

З початком весняно-літнього періоду 2018 року особливу увагу приділяється правилам поведінки з вогнем, спалювання сухої трави, обережне поводження на водних об`єктах, правила поведінки в лісах та лісопаркових зонах.

ІІ. Сумісно з засобами масової інформації:

- надано до друку 2 статті на протипожежну тематику та запобігання виникнення випадків травматизму іншого характеру в районній газеті «Трудова Слава»;

- проведено 64 радіо бесіди по об'єктовому радіо (Борівський автовокзал).

III. Сумісно з закладами освіти Борівського району:

З початку 2018 року інспекторським складом було проведено 3 виступи в школах і 3 виступів в дошкільних закладах Борівського району на протипожежну та техногенну тематику. Інспекторським складом Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області береться безпосередня участь в заходах, які проводять заклади освіти під час проведення тижнів безпеки життєдіяльності. Постійно планується та приймається участь у проведенні виступів на загальношкільних батьківських зборах щодо проведення бесід по профілактиці дитячого травматизму в побуті. Береться активна участь у проведені відкритих уроків в ЗОШ та ДНЗ району на протипожежну тематику та дотримання правил поведінки у побуті.

Співробітниками Борівського територіального центру по соціальному обслуговуванню пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян постійно проводиться робота по роз'яснюванню вимог правил пожежної безпеки у побуті, а також протипожежний інструктаж під особистий підпис в спеціально заведених журналах.

ІV. Представниками комунального підприємства житлово-комунального господарства Борівської селищної ради постійно проводяться бесіди з мешканцями багатоповерхових житлових будинків на різну протипожежну тематику, дотримання правил безпечної поведінки в побуті та на виробництві, тощо.

V. Представниками лікувальних закладів Борівського району постійно проводяться профілактичні бесіди під розпис у журналі інструктажів з хворими на різну протипожежну тематику та запобігання невиробничого травматизму у побути та на виробництві, евакуації з лікувальних закладів в разі виникнення надзвичайної ситуації, безпечної поведінки в побуті на виробництві, тощо.

Начальник, підполковник служби цивільного захисту            О.Д.Воронін 

Додаткова інформація