29 січня - День пам`яті Героїв Крут

Крути 2018Шановні співвітчизники!

100 років тому, 29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Того дня на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 юнакiв і студентiв, військових курсантів, гімназистів-старшокласників, які утворили Помічний Курінь Студентів Січових Стрільців, озброєних рушницями, десятком кулеметів та однією гарматою.

Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували у резерві, під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони були страчені. Ті, хто врятувався, спромоглися розібрати залізничну колію і на декілька днів затримати радянські війська.

Бій під Крутами підтвердив готовність молоді відстоювати ідеали української революції і став символом національної честі. 100 років минуло з того часу, а історія, на жаль, повторилася: над українською державністю – знову російська загроза. І знову молодь відстоює нашу незалежність, територіальну цілісність, віддаючи найдорожче – своє життя. У цей день вшануймо пам’ять загиблих за Україну.

З повагою, голова районної ради                       Олена Клименко

Додаткова інформація